Protetyka

Wraz z dynamicznym rozwojem medycyny, również od stomatologii wymagamy zachowania zdrowia i estetyki naszej jamy ustnej przez całe życie.

My zaś w naszej kliniki staramy się w tym Państwu pomóc. Dopóki można leczymy zęby własne Pacjentów, ale również dla tych z Państwa, którzy własnych zębów już nie mają, lub mają ich zbyt mało, mamy rozwiązania trwałe, wygodne i estetyczne. W klinice wykonujemy uzupełnienia protetyczne zgodnie z najnowszą obowiązująca wiedzą.

PROTEZY RUCHOME

Jak wynika z nazwy, pacjent użytkujący takie protezy może, a nawet powinien regularnie wyjmować je z jamy ustnej celem umycia. W zależności od sposobu wykonania wyróżniamy:

  • Protezy akrylowe, częściowe i całkowite.
  • Protezy szkieletowe, metalowa konstrukcja protezy zapewnia odpowiednią sztywność uzupełnienia,  a przez oparcie na zębach pacjenta ogranicza zanik wyrostka zębodołowego. Odmianą tego typu protez są szynoprotezy, mające zastosowanie szczególnie u pacjentów z chorobą przyzębia.
  • Protezy acetalowe, stanowią alternatywę dla klasycznych protez szkieletowych. Zastosowane tworzywo dzięki swoim właściwościom biomechanicznym zapewnia  odpowiednią trwałość i zadowalający efekt estetyczny. Polecane zwłaszcza tym Pacjentom, którzy nie potrafią zaakceptować obecności metalu w jamie ustnej.

Czytaj więcej...

ELIXIR - Klinika Dentystyczna

Klinika Dentystyczna Elixir

ul.Fabryczna 1

05-077 Warszawa-Wesoła

ico tel 22 773 21 12     ico tel 518 662 799

facebookklimatyzacjaparkingudogodnienia dla niepełnosprawnychpłatność kartąico qr

Copyright © 2023 Klinika Dentystyczna Elixir All rights reserved