Pedodoncja

Stomatologia dziecięca jest naszą pasją. Szczególną troską otaczamy naszych małych pacjentów. Wiemy, jak bardzo ważny jest pierwszy kontakt dziecka z gabinetem oraz lekarzem stomatologiem. Dlatego w naszej klinice staramy się zapewnić małym pacjentom przyjazną atmosferę oraz komfort.

Przed wizytą dziecko ma możliwość zrelaksowania sie w kąciku zabaw. Nasz stomatolog dziecięcy  to osoba, która dzięki swojemu doświadczeniu oraz wiedzy, wie jak podejść do dziecka, tak aby zabieg stał sie bezstresowy. Nasza klinika zyskała renomowany certyfikat programuGabinetów Przyjaznych Dziecku” oraz aktywnie w nim uczestniczy.

Pomóż dziecku cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długie lata. Mleczne zęby, gdy są chore, bolą tak samo, jak stałe, a sam proces próchniczy przebiega w nich znacznie szybciej. Zepsute zęby mleczne stają się także źródłem próchnicy dla wyrzynających się zębów stałych. Możesz ustrzec swojego malucha przed bólem borowania. Wystarczą tylko dobre chęci.

Podstawą opieki stomatologicznej w przypadku dzieci jest zapobieganie powstawaniu patologii w uzębieniu, a więc w pierwszej kolejności profilaktyka próchnicy zębów mlecznych i stałych oraz profilaktyka wad zgryzu. Warto pamiętać, że wszystkie zabiegi profilaktyczne są całkowicie bezbolesne, co pomaga w nawiązaniu dobrego kontaktu między dzieckiem a prowadzącym je lekarzem stomatologiem, a w dalszej pespektywie zmniejsza opór dziecka przed wizytą u dentysty. Rezultatem rozpoczęcia stosowania zabiegów profilaktycznych w jak najmłodszym wieku może być utrzymanie uzębienia dziecka w doskonałym stanie, bez próchnicy.

Często zdarza się tak, że rodzice nie zdają sobie sprawy, że mleczne zęby wymagają leczenia. Wiele osób lekceważy ten problem traktując uzębienie mleczne jako przejściowe przed wymianą na zęby stałe. Prawda jest jednak taka, że nie leczone w odpowiednim czasie uzębienie mleczne może mieć bardzo zgubny wpływ na przyszłe zęby stałe. Lekarz stomatolog, który posiada kwalifikacje leczenia pacjentów w wieku rozwojowym dokładnie określi potrzeby lecznicze młodego pacjenta. Najczęściej sprowadzają się one do:

  • wypełnienia ubytków w uzębieniu mlecznym
  • leczenia endodontycznego zębów mlecznych (z zachowaniem terminów tzw. stadium rozwoju korzenia, które determinuje postępowanie z zębem mlecznym w zakresie leczenia kanałowego)
  • założenia tzw. koron stalowych (w przypadku szczególnie zniszczonych próchnicą zębów mlecznych)
  • ekstrakcji (usunięcia) zębów mlecznych, które nie nadają się do leczenia zachowawczego lub też mogą być źródłem infekcji bakteryjnej (miejscowej lub ogólnej)

Obecnie 9 na 10 polskich dzieci ma próchnicę. Jest to jeden z najgorszych wyników w Europie. Pamiętasz swoją pierwszą wizytę u stomatologa? Strach przed nieznanym, ból i lęk, który towarzyszy Ci do dzisiaj? Twoje dziecko nie musi czuć podobnie. Zabierz je na przygotowaną pierwszą wizytę u nas.

Powrót do oferty

ELIXIR - Klinika Dentystyczna

Klinika Dentystyczna Elixir

ul.Fabryczna 1

05-077 Warszawa-Wesoła

ico tel 22 773 21 12     ico tel 518 662 799

facebookklimatyzacjaparkingudogodnienia dla niepełnosprawnychpłatność kartąico qr

Copyright © 2022 Klinika Dentystyczna Elixir All rights reserved