Protetyka

Wraz z dynamicznym rozwojem medycyny, również od stomatologii wymagamy zachowania zdrowia i estetyki naszej jamy ustnej przez całe życie.

My zaś w naszej kliniki staramy się w tym Państwu pomóc. Dopóki można leczymy zęby własne Pacjentów, ale również dla tych z Państwa, którzy własnych zębów już nie mają, lub mają ich zbyt mało, mamy rozwiązania trwałe, wygodne i estetyczne. W klinice wykonujemy uzupełnienia protetyczne zgodnie z najnowszą obowiązująca wiedzą.

PROTEZY RUCHOME

Jak wynika z nazwy, pacjent użytkujący takie protezy może, a nawet powinien regularnie wyjmować je z jamy ustnej celem umycia. W zależności od sposobu wykonania wyróżniamy:

  • Protezy akrylowe, częściowe i całkowite.
  • Protezy szkieletowe, metalowa konstrukcja protezy zapewnia odpowiednią sztywność uzupełnienia,  a przez oparcie na zębach pacjenta ogranicza zanik wyrostka zębodołowego. Odmianą tego typu protez są szynoprotezy, mające zastosowanie szczególnie u pacjentów z chorobą przyzębia.
  • Protezy acetalowe, stanowią alternatywę dla klasycznych protez szkieletowych. Zastosowane tworzywo dzięki swoim właściwościom biomechanicznym zapewnia  odpowiednią trwałość i zadowalający efekt estetyczny. Polecane zwłaszcza tym Pacjentom, którzy nie potrafią zaakceptować obecności metalu w jamie ustnej.

 PROTEZY STAŁE

Dzięki wykorzystaniu zębów obecnych w jamie ustnej możemy odtworzyć pełne łuki zębowe, Pacjent zaś może cieszyć się swoim uśmiechem całą dobę, bez konieczności zdejmowania tych uzupełnień. Mogą to być:

  • Wkłady koronowe i koronowo-korzeniowe, obecność w jamie ustnej choćby tylko korzeni daje nam szansę wykorzystania ich celem odtworzenia utraconych tkanek zęba Pacjenta. Wykonujemy wkłady kompozytowe i porcelanowe (inlay/onlay), metalowe i z włókien szklanych, wysoko estetyczne, najczęściej jako podbudowa do koron bezmetalowych w odcinku przednim jamy ustnej.
  • Korony metalowe licowane porcelaną i bezmetalowe - na bazie tłoczonej porcelany lub cyrkonu.  Korony wykonujemy jako estetyczne uzupełnienie brakujących tkanek zęba Pacjenta, tzn. Pacjent posiada ząb, choć jest on zniszczony i nie można go odtworzyć innymi metodami.
  • Mosty, gdy w jamie ustnej brakuje kilku zębów, a umiejscowienie pozostałych jest korzystne, wykonuje się korony połączone przęsłami w kształcie brakujących zębów. Założenie mostu wiąże się z oszlifowaniem zębów sąsiadujących z luką zębową.
  • Implanty, stanowią doskonałą alternatywę dla mostów, nie wymagają szlifowania zębów. Tytanowe wkręty zastępują utracony korzeń i umożliwiają estetyczną odbudowę zęba. Intensywny rozwój tej techniki odtwarzania zgryzu sprawia, że znacznie poszerzyła się grupa Pacjentów, u której z powodzeniem stosuje się implanty.

PRACE KOMBINOWANE

Odtworzenie prawidłowej funkcji jamy ustnej wymaga często połączenia wymienionych wcześniej metod i zastosowania np. mostu i opartej na nim protezy. Również wkłady koronowo-korzeniowe mogą znacznie poprawić komfort użytkowania protez ruchomych, jeśli zaopatrzymy je w odpowiednie zaczepy. Łączymy też protezy ruchome z implantami za pomocą lokatorów.

Do każdej sytuacji klinicznej podchodzimy indywidualnie.Powrót do oferty

ELIXIR - Klinika Dentystyczna

Klinika Dentystyczna Elixir

ul.Fabryczna 1

05-077 Warszawa-Wesoła

ico tel 22 773 21 12     ico tel 518 662 799

facebookklimatyzacjaparkingudogodnienia dla niepełnosprawnychpłatność kartąico qr

Copyright © 2021 Klinika Dentystyczna Elixir All rights reserved
Designed and developed by Optimica.pl